Fórum - Téma


ABS


Fórum Motorky ABS
2016-08-23 15:02:53

Zdravím

návštěva autorizovaného servisu (as) a následná garančka mě přinutila navštívit tento portál s dotazem na ABS a jeho závady.Po garančce a následné výměně brzdové kapaliny (po 40tis.km prý to bylo nutné )mě po jedné vyjížďce a následému nastartování začalo blikat abs (rychlé blikání) a motorka nebrzdila.Po následé návštěvě as mě bylo zděleno že abs mam rozbité a že je tam přidřený motůrek a abs musím nechat vyměnit,nicméně motorku přivezli a abs neblikalo a dokonce to brzdilo jako předtím. Nevím co s tím prováděli ani mi to technik neřekl, sdělil mi pouze že abs si žije svým životem a že se to stává . Po pár zkušebních jízdách se mi ale stane že se na chvilku před nastartováním abs kontrolka rychle rozbliká (což signalizuje chybu) ale potom se vše vrátí k normálu.Nevím jestli jsem to dost popsal ale setkal se někdo s tímto problémem po výměně brzdové kapaliny? (jedná se o BMW r 1150rt 2003)

2016-08-24 08:20:57

Ahoj, mám R1200c. Po zapnutí zapalování mě ABS bliká. Jak se rozjedu, tak to zhasne. Kupoval jsem to v D, starší kus, prodávající tvrdil, že to tak má být.

Honza

2016-08-24 08:33:37

Ahoj

máš pravdu po zapnutí klíčku abs kontrolka bliká ale pomalu což je vpořádku, bohužel mě se rozblikala rychle a zprvu už nezhasla což je chyba. Měl jsem pocit jako by to bylo špatně odvzdušněné a proto tlak do brzd nebyl žádný.

2017-07-31 08:45:48

Nazdárek

měl bych další zkušenost o kterou bych se chtěl podělit motorka až na pár detailů bez problémů a proto mě vždycky něco vyděsí motorka jela normálně ale když jsem chtěl přidat plný plyn tak začala cukat a nechtěla se rozjet řešením bylo výměna palivového filtru (výměna svépomocí pozor na palivové spojky kdo má umělé praskají)

2017-07-31 18:20:18

Ahoj, ještě k ABS u R1200c: mohou blikat kontrolky ABS souhlasně nebo střídavě. Souhlasné blikání po rozjetí přestane, ABS je ve funkci. Blikání v protifázi znamená, že ABS nefunguje, ale na funkci brzd to nemá (kromě ABS) žádný vliv. Jeden z důvodů blikání ABS může být nízké napětí.

Honza

Francis  
Milan
2017-07-31 19:19:24

U starších motocyklů BMW soudruzi v NDR udělali chybu, ABS jednotka je aktivovaná před startem motoru a při slabším akumulátoru je větší pokles napětí při startu, což ABS vyhodnotí jako chybu a kontrolky začnou blikat střídavě. Je na to workaround (česky: rovnák na vohejbák), do napájecího kabelu ABS jednotky je třeba vložit relé spínané tlakem oleje nebo D+ alternátoru, čímž je zajištěn náběh ABS až po startu motoru. A nebo koupit nový akumulátor v kondici :-D

2017-08-01 08:48:58

Ještě k ABS u mého modelu 2003 byl již problém se slabou baterkou a abs odstraněn (zřejmě protože dříve jsem kolikrát ani nenastartoval a abs chybu nehlásilo, baterku mám samozřejmě novou) u mě se jeví jako nejpravděpodobnější špatná práce při odvzdušnění protože po zimě a první delší cestě (cca 120km) se párkrát za jízdy abs rozblikalo ale po zastavení a otevření víčka nádobky na dolití brzdové kapaliny promačkání brzdové páčky zavření víčka a následné nastartování a jízda se již chyba neobjeví.


Odpovědět