Články


Sen zločinců? Audi RS6, policii ujelo i se dvěma proraženými pneumatikami (video)

2017-10-11 Přečteno: 38x

Ujíždění policii je ošemetný byznys - můžete snadno způsobit nehodu, většinou stejně neujedete a z původního přestupku je mnohem větší problém. Podle videa níže se ovšem zdá, že lze své šance na ujetí zvýšit, a to pomocí Audi RS6 Avant. Lupičům z videa níže se to podařilo, a to i přes fakt, že ujížděli se dvěma pneumatikami proraženými a spravedlnosti nakonec stejně neunikli.

Honička se udála v červnu loňského roku v Chelmsley Wood na předměstí anglického Birminghamu, dozvídáme se o ni ale až nyní díky soudnímu procesu se zúčastněnými. Červené Audi RS6 bylo ukradeno a poté použito k úniku čtyř zločinců od místní pizzerie, kterou nad ránem vykradli. Policie se je jala stíhat, napřed v BMW řady 3, které také pořídilo videozáznam níže.

Jednak si na něm všimněte rychlosti, jakou policejní vůz za pronásledovaným jede - přes 90 mph (145 km/h) ve městě, naštěstí ovšem v ulicích není žádný provoz, protože jsou čtyři ráno -, a jednak je na silnici, asi poměrně důležité, pozoruhodné množství retardérů. Je bolestné sledovat a poslouchat tvrdé rány, když přes ně policejní vůz přejíždí - očividně i pro jeho řidiče.

Policie pár minut honila dotčené Audi, které v jednu chvíli zastavilo a do policejního BMW nacouvalo, s pochopitelným cílem - poškodit mu chladič nebo jinou citlivou součást na přídi, na zádi jich auta s motorem vepředu moc nemají. Ve finále to znamenalo pro policejní vůz konec honičky, ještě chvíli se ale nevzdal - snažil se Audi rozhodit, zastavit tzv. PIT manévrem, ovšem bez úspěchu, u aut s pohonem všech kol to není až tak účinná strategie.

BMW nakonec svou práci vzdalo a úspěšnější nebyly ani další vozy, RS6 se zločinci na palubě zmizeli. Ti se pak poměrně nápadného Audi zbavili - nezapálili ho, jen ho odstavili a zmizeli -, ovšem o několik měsíců později byli všichni tři postupně chyceni. Protože vykradení oné pizzerie a ukradení auta nebyly jediné jejich prohřešky, dva z nich si vyslechli rozsudek šest let, druzí dva osm let „natvrdo”. V současnosti, víc než rok od honičky, jsou již za mřížemi.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie


Články